Ile kosztuje klimatyzacja w mieszkaniu?

Z poradnika dowiesz się, ile kosztuje klimatyzacja do mieszkania czy domu. Bez wątpienia klimatyzacja w domu to ogromny komfort podczas upałów. To świetny wybór dla osób, które często przebywają w czterech kątach, pracują w domu lub mają małe dzieci. Sprawdź, ile kosztuje założenie klimatyzacji!

Spis treści:

  • Ile kosztuje klimatyzacja do mieszkania w bloku
  • Ile kosztuje klimatyzacja w domu cena
  • Ile kosztuje założenie klimatyzacji do mieszkania

Ile kosztuje klimatyzacja do mieszkania w bloku

Nie da się ukryć, że klimatyzacja w domu bądź mieszkaniu to niezastąpione urządzenie podczas upałów. Letni okres bywa naprawdę nieznośny, dlatego warto zdecydować się na klimatyzację. Jeśli chcemy uzyskać dobry efekt, należy wybrać klimatyzator montowany na stałe. Ile kosztuje jego zakup, montaż oraz eksploatacja? Poniżej wyjaśniamy te kwestie. Warto jednak wiedzieć, że wiele osób decyduje się pod wpływem impulsu na przenośny klimatyzator, myśląc, że rozwiąże to problem upałów w domu. To jedynie półśrodek, gdyż dopiero zamontowanie klimatyzatora typu split lub multisplit pozwoli na utrzymanie komfortowej temperatury w mieszkaniu.

Ile kosztuje klimatyzacja w domu cena

Klimatyzatory do domu typu split posiadają jedną jednostkę zewnętrzną i jedną wewnętrzną. Do najtańszych i najprostszych rozwiązań należą naścienne jednostki wewnętrzne. Trzeba jednak wiedzieć, że mają one mniejszy zakres mocy. Sprawdzą się również do ogrzewania pomieszczeń w okresie przejściowym. Średnia cena tego rodzaju urządzeń to od 3 do 5 tysięcy złotych, przy czym warto dopytać, jakiej produkcji są klimatyzatory i czy cechują się dobrą jakością. Wysoka jakość odgrywa w tym przypadku kluczową rolę.

Ile kosztuje założenie klimatyzacji do mieszkania

Klimatyzacja do mieszkania to także klimatyzatory multisplit. Z jedną jednostką zewnętrzną może współpracować kilka jednostek wewnętrznych. Cena jednej jednostki wewnętrznej klimatyzatora multisplit waha się w granicach od tysiąca do dwóch tysięcy złotych netto.