Jak wybrać urządzenia chłodnicze dla gastronomii?

Rynek urządzeń chłodniczych obecnie pełen jest różnorodnych rozwiązań technologicznych. Warto z nich jednak wybierać te najlepsze, najbardziej sprawdzone i innowacyjne technologicznie. Zaawansowane rozwiązania sprawdzą się najlepiej i będą wiązać się z dużymi oszczędnościami – także w dziedzinie energii.

Urządzenia chłodnicze od producenta to świetne systemy chłodnicze, których nie może zabraknąć w żadnym sklepie, restauracji, magazynie czy na hali produkcyjnej. Najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne zastosowanie w tych urządzeniach to gwarancja bezpiecznego przechowywania różnorodnych produktów.

Spis treści:

  • Szafy chłodnicze dla gastronomii
  • Czym wyróżniają się dobre urządzenia chłodnicze?
  • Innowacyjne rozwiązania na wagę złota

Profesjonalne urządzenia chłodnicze od producenta mają za zadanie zapewniać najlepsze warunki przechowywania szczególnie dla produktów spożywczych łatwo się psujących. Idealny stan świeżości, smak i zapach, to gwarancja przechowywania produktów właśnie w niskich temperaturach. Jak się okazuje, właściwe ich składowanie może z powodzeniem przedłużyć czas ich użycia nawet o kilka miesięcy. W branży spożywczej jest to naprawdę dużo!

Szafy chłodnicze dla gastronomii

W branży spożywczej lub gastronomicznej zastosowanie szaf mroźniczych jest absolutnie niezastąpione. Tym bardziej że na rynku branżowym znajdziemy też szafy wielofunkcyjne, łączące w sobie opcję chłodzenia, jak i mrożenia. Warto podkreślić, że profesjonalne szafy chłodnicze wyróżniać się będą większym zakresem regulacji temperatury w stosunku do zwykłych lodówek. Fachowy sprzęt pozwala na regulację chłodzenia w temperaturze od 0 do 15oC. Szafy mroźnicze z kolei pozwalają na regulację temperatur w zakresie od -14 do -28oC. Z pewnością polecanym i bardzo praktycznym rozwiązaniem będzie wybór szaf z przeszklonymi drzwiami. Tym samym będzie można liczyć na dużą oszczędność energii, nie otwierając ich co chwila, by sprawdzić, co się za nimi znajduje.

Czym wyróżniają się dobre urządzenia chłodnicze?

Nowoczesne urządzenia chłodnicze od cenionego producenta z branży wyróżniać się będą przede wszystkim najwyższą klasą materiałów wykorzystanych w procesie produkcji. Do tego dołożyć należy ergonomię oraz łatwość użytkowania. Sprawdzonym rozwiązaniem pozostaje też zastosowanie w popularnych szafach chłodniczych, wbudowanych agregatów o podwyższonej wydajności. To sprawdza się przy codziennym użytkowaniu i pozwala na generowanie dużych oszczędności. W branży spożywczej te zaś są bardzo potrzebne i poszukiwane.

Innowacyjne rozwiązania na wagę złota

Funkcjonalność rozwiązań chłodniczych jest dziś na wagę złota. Wiedzą o tym dobrzy producenci, którzy dokładają wszelkich starań, by nowoczesne urządzenia chłodnicze były niezawodne i energooszczędne. Nic dziwnego więc, że stosuje się w nich zawiasy z samodomykaczem czy wbudowuje elektroniczne sterowniki wyposażone w panel dotykowy, zwiększający wygodę nadzorowania prac konserwacyjnych jednostki chłodniczej.