O czym pamiętać przy montażu komory chłodniczej?

Nowoczesne komory chłodnicze to urządzenia o zaawansowanych rozwiązaniach technologicznych, gwarantujące zapewnienie optymalnej temperatury chłodzenia produktów spożywczych. To jednak nie wszystko – tu liczy się także profesjonalny ich montaż. A ten warto zlecić najlepszym w branży. Fachowość montażystów się opłaca!

Montaż komory chłodniczej dotyczyć będzie przede wszystkim szeroko rozumianej branży przemysłowej. Z pewnością nie wyobrażamy sobie zakładów produkcyjnych, magazynów czy wielkich sklepów spożywczych, w których brakowałoby właśnie komór chłodniczych. O czym jednak należy pamiętać, decydując się na ich montaż?

Spis treści:

  • Jak wygląda montaż komory chłodniczej?
  • Jaką komorę chłodniczą najlepiej wybrać?

Zapewnienie właściwego poziomu chłodzenia dla produktów spożywczych jest niezwykle ważne w wielu branżach. Zbyt wysokie temperatury otoczenia powodować będą psucie się tych towarów. Nie warto więc ryzykować i wybierać niesprawdzone meble chłodnicze lub mało fachowy montaż. Odpowiadamy więc na najważniejsze pytania związane z montażem komór chłodniczych. Ten zaś z pewnością warto zlecić najlepszym w branży.

Jak wygląda montaż komory chłodniczej?

Jednymi z najczęściej wybieranych komór chłodniczych pozostają te wykonane z paneli modułowych. Ich główną zaletą pozostaje nie tylko szybki montaż, ale i równie bezproblemowy demontaż. W branży uważa się, że właśnie tego rodzaju komory chłodnicze można by określić mianem mobilnych. W jaki jednak sposób taka komora powinna być zamontowana? Doświadczeni montażyści z branży wskazują na konieczność zainstalowania takiej komory w świetnie wentylowanym pomieszczeniu. Wszystko po to, by ciepło wytwarzane przez agregat chłodniczy z powodzeniem mogło być odprowadzane na zewnątrz. Nadmiernie podgrzewane pomieszczenie bowiem wiązać się będzie ze znacznym wzrostem kosztów eksploatacji. Na ten aspekt warto zwrócić szczególną uwagę. Dobrze też podczas montażu komory chłodniczej zwrócić uwagę i na to, by była odpowiednio oddzielona od ściany. Do tego istotnym czynnikiem pozostaje też równość podłogi wykonanej w pomieszczeniu. Zaleca się, by była wykończona za pomocą paneli.

Jaką komorę chłodniczą najlepiej wybrać?

Montaż komory chłodniczej wówczas będzie idealnie trafiony, gdy wybierzemy dobrej jakości urządzenie chłodnicze. Czym jednak należy się kierować podczas tego wyboru? Z pewnością opłaca się wybierać spośród takich urządzeń chłodniczych, które oferują pełną elastyczność w zakresie konfiguracji. To przyda się szczególnie wówczas, gdy myślimy o powiększeniu naszego magazynu czy pomieszczenia do chłodzenia. Na pewno dobrze też celować w nowoczesne komory chłodnicze, które wyróżniać się będą wykończeniem. Tu docenimy przede wszystkim komory z antybakteryjnymi powłokami proszkowymi oraz urządzenia z dobrym stanem izolacji. Zwłaszcza ten ostatni czynnik sprawi, że system chłodniczy będzie pracował bardzo energooszczędnie.